Трансферни преговори и спекулации в шотландския футболен свят

Katya Автор Петър Денев
15.07.2025 • 10:43
1820 прегледа
39 коментара
Трансферни преговори и спекулации в шотландския футболен свят
Снимка от Pexels

Последните новини от футболния пазар разкриват интензивни преговори между шотландски клубове като Rangers, Celtic и други, с множество потенциални трансфери и интересни развития.

Футболният трансферен пазар в Шотландия е изключително динамичен, като Rangers водят преговори с няколко клуба относно възможни придобивания и продажби. Според последните информации, клубът от Глазгоу е получил оферта от френския Lille за нападателя Хамза Игамане, възлизаща на 13 милиона лири.

Въпреки проявения интерес, Rangers настояват за по-висока трансферна стойност от 17 милиона лири за 22-годишния марокански футболист. Тази сделка придобива допълнителна значимост предвид предстоящия квалификационен мач за Шампионската лига срещу Панатинайкос.

Паралелно с това, турският клуб Trabzonspor е отправил скромно предложение от едва 1,5 милиона лири за 28-годишния шотландски централен защитник Джон Соутар. В същото време, Rangers водят преговори за временен трансфер на 24-годишния вратар Карл Ръшуорт от Brighton and Hove Albion.

Друго значимо развитие е договарянето на сделка за крилото Джейди Гасама от Sheffield Wednesday. Rangers са се споразумели за трансфер на стойност 2,5 милиона лири, като младият 21-годишен футболист очаква да подпише четиригодишен договор с клуба.

В друга посока, левият защитник Ръдван Йълмаз е получил предложение за отдаване под наем от Beşiktaş и е изразил готовност да се върне в Турция при постигане на споразумение. Интересен детайл е и твърдението на председателя на Peterborough United, че Rangers са изпреварили италиански клуб при подписването на 23-годишния централен защитник Еманюел Фернандес.

Извън Rangers, Celtic също са активни на трансферния пазар. Клубът следиситуацията около Одсоне Едуард в Crystal Palace, като мениджърът Брендан Роджърс обмисля евентуално завръщане на 27-годишния нападател.

Интересни възможности се очертават и за други шотландски отбори. Например, Nottingham Forest проявява интерес към крилото на Liverpool - Бен Доак, докато Aston Villa обмисля бъдещето на Джон Макгин на фона на новия интерес към Конор Галахър от Atletico Madrid.

Локалните клубове като Dundee и Heart of Midlothian също са в процес на търсене и развитие на своите състави. Dundee се готви да подсили средата на терена след последния си мач, докато за Heart of Midlothian има конкретен интерес към играчи като Айдан Денхолм и Хари Стоун.

Трансферният пазар продължава да бъде изключително динамичен, с множество преговори, слухове и потенциални сделки, които могат да променят облика на шотландския футбол през предстоящия сезон.

Автор Петър Денев
Петър Денев

Автор на тази статия

Петър Денев е спортен репортер с международен опит. Завършил журналистика в Софийския университет, специализирал в Италия.

Осветява футбол, баскетбол и олимпийски дисциплини. Привърженик на обективното спортно отразяване и анализ.

Тагове:
Футболни трансфери Rangers Шотландски футбол пазар на играчи Celtic
Сподели:

Коментари (39)

Avatar
Commenter

[email protected]

15.07.2025, 10:49

Пак ли някакви шумотевици? Чакам конкретни имена!

Commenter

4erveno_flag1996

15.07.2025, 10:51

чакай малко, ще станат нещата! 😎⚽️ гореща зима очаква

Commenter

zlata_koti

15.07.2025, 10:52

Факт, нищо конкритно все още 🙄

Commenter

blagoi

15.07.2025, 10:53

naprezhenieto e poveche ot ochakvanoto! nyakoi seriozni premestvaniya se zadavat. 🇧🇬

Commenter

B. Тодоров

15.07.2025, 10:53

Мечтата на всеки трансферен прозорец - малко лудост, много слухове 😂⚽

Commenter

BLAGOI

15.07.2025, 10:54

Чакай малко, нещата стават интересни! Напрежението около трансферите е пове4е от очаквано. 🙄

Commenter

AVTORITET

15.07.2025, 10:52

Поредната купо-продажба! Кой ли този път ще вземе пове4е пари?

Commenter

bat_vasko2021

15.07.2025, 10:55

Типично! Пак парите говорят...

Commenter

TOP4O

15.07.2025, 10:57

Abe tiya transferi sa po-interesni ot samite machove 😂⚽

Commenter

bg_tigar

15.07.2025, 11:29

Пак ли Celtic ще вземат поредния топ талант?

Commenter

пакщеимасканндалимеждуoldfirm_ох

15.07.2025, 11:38

Ох,пакщеимасканндалимеждуOldFirm!

Commenter

Admina

15.07.2025, 11:42

Класика! 😂⚽ Old Firm винаги ще си е Old Firm 🙄

Commenter

направо_епични_🔥

15.07.2025, 12:01

Лудница! Тия трансфери са направо епични 🔥

Commenter

PeshoFromSofia

15.07.2025, 12:03

Върх на лудоста, ше полудеем тая година 💥

Commenter

PROSTO_CHOVEK

15.07.2025, 12:05

Айдебе,чакамепонеединдобъртрансфертозисезон!😎⚽

Commenter

[email protected]

15.07.2025, 12:11

АбещеимвидисметкатаCelticтозипът😂🔥⚽

Commenter

avtoritet

15.07.2025, 12:15

аре стига повча, celtic си знаят работата 😤

Commenter

f. Миланов

15.07.2025, 13:29

Поредната драма, типично за 6отландскиа футболен манталитет!

Commenter

сериал_😂⚽

15.07.2025, 13:30

Абе, тиq трансфери са по-интересни от сериал 😂⚽

Commenter

darkangel

15.07.2025, 13:40

факт!

Commenter

l. костов

15.07.2025, 13:41

факт!

Commenter

bat_jordan

15.07.2025, 13:51

abe pak shte kupyat nyakoy rezerven vratar za milioni 😂⚽!!

Commenter

чакамдавидякойреалнощевлезе🙄⚽

15.07.2025, 14:01

Поредннатакупищнаприказки,чакамдавидякойреалнощевлезе🙄⚽

Commenter

gringo_77

15.07.2025, 14:01

абемоляте...явнопакщениизненадат 👏

Commenter

SHEFA

15.07.2025, 14:02

ludnitsa! tiya transferi sa po-interesni ot macha

Commenter

ADMINA

15.07.2025, 14:20

Абе, пак някакви далавери! Кой знае какви комисионни ще се въртят...

Commenter

чикни_траансфери

15.07.2025, 14:23

чикни тва е пълен лудница в траансфери!!!

Commenter

67DC

15.07.2025, 14:24

Чакаймалко,товапъккаквое?ПоредниятPRтрик!!!

Commenter

KAKA_

15.07.2025, 14:27

Типичен PR маньовър в шотландскиq футболен свят.. Поредната спекулативна вълна.

Commenter

holera

15.07.2025, 14:54

Пак ли нqкакви британски клюки? Чакам си родния футбол!

Commenter

asdasd

15.07.2025, 14:56

Леле, колко сладко - купчина британски трансферни мемета! 😂⚽

Commenter

n. Петров

15.07.2025, 14:59

пак ли celtic vs rangers? класика! 🤪⚽

Commenter

пореднният_😂🔥_oof

15.07.2025, 15:01

Oof, пореднният лудия трансферен прозорец 😂🔥

Commenter

BG_Tigar2023

15.07.2025, 15:44

Чакам да видими кой ке мине в друк отбор!

Commenter

x. иванов

15.07.2025, 15:46

Явно ще има сериозни размествания в състави този сезон!

Commenter

LUDATA

15.07.2025, 15:53

Abe neshto poveche intrigi ot sapunen serial! 🤙

Commenter

BABAGANKA

15.07.2025, 16:02

пориднната пазарлъчка! кой ли този път ще вземе по-добрите играчи?

Commenter

niki_bg

15.07.2025, 16:05

Пак ли някакви драми? 😂 Абе нормално ли е толкова много лъжи да се говорят?

Commenter

KOMENTAR_BG

15.07.2025, 16:14

Porednata pazarna ludost! Kolko li pari shte potekat tozi pat...