Левский с амбициозным планом на сезон 2025/2026 в НБЛ: Молодые таланты и болгарский дух

Katya Автор Петър Денев
08.08.2025 • 13:44
2251 прегледа
41 коментара
Левский с амбициозным планом на сезон 2025/2026 в НБЛ: Молодые таланты и болгарский дух
Снимка от Pexels

Баскетбольный клуб "Левски" готовит новый сезон с фокусом на развитие молодых болгарских игроков под руководством Константина Папазова, который ожидает вызовы и возможности для роста.

Национальная баскетбольная лига (НБЛ) стартует с интригующей первой встречи, в которой баскетболисты Левски будут гостить у Спартака Плевен в сезоне 2025/2026. Старший тренер Константин Папазов поделился своим видением предстоящего первенства, которое сосредоточено на развитии молодых болгарских талантов.

В экспрессивном заявлении Папазов подчеркнул стратегическую направленность команды на полностью болгарский состав. "Наша цель - показать истинский болгарский баскетбольный дух", - заявил тренер. Он допустил возможное включение одного натурализованного игрока, который будет иметь болгарский паспорт.

Ключевым акцентом в его выступлении был потенциал молодых игроков. Папазов верит, что текущий сезон станет переломным моментом для развития молодых талантов, которые получат серьезное игровое время и возможности для самореализации.

Особенно эмоциональным был его комментарий относительно ухода Асена Великова - игрока, определенного как символ клуба. "Асен был исключительно корректным и всегда оставлял сердце на площадке", - подчеркнул Папазов, выражая удивление от трансфера игрока в Пловдив.

Несмотря на вызовы, тренер остается оптимистичным. "Мы будем крайне конкурентоспособны и будем бороться с таким же энтузиазмом, как в прошлом сезоне", - категоричен Папазов. Он планирует специальное признание Асена Великова во время домашнего матча против Академика Бултекс 99.

Левски готовится к сезону, наполненному амбициями, молодыми талантами и сильным желанием доказать свой потенциал в Национальной баскетбольной лиге.

Автор Петър Денев
Петър Денев

Автор на тази статия

Петър Денев е спортен репортер с международен опит. Завършил журналистика в Софийския университет, специализирал в Италия.

Осветява футбол, баскетбол и олимпийски дисциплини. Привърженик на обективното спортно отразяване и анализ.

Тагове:
Болгарские таланты Спартак Плевен Баскетбол Левски Сезон НБЛ 2025/2026 Константин Папазов
Сподели:

Коментари (41)

Avatar
Commenter

a. петров

08.08.2025, 13:48

bravo momcheta, stiga chuzhdentsi! 💪🏀 balgarski talant parvo!

Commenter

бъдещето_точно

08.08.2025, 13:49

Точно така! Младите български играчи са бъдещето на Левски! 🏀

Commenter

NIKI_BG

08.08.2025, 13:59

Абе пак ли щели да ни оправят? 😂🏀

Commenter

имаме

08.08.2025, 14:02

Ма те сме яки, щото имаме млад отбор! Уважавам ги момчетата 💪

Commenter

avtoritet

08.08.2025, 14:02

факт!

Commenter

x. стоянов

08.08.2025, 14:03

факт!

Commenter

BAT_JORDAN

08.08.2025, 14:03

айде де, поне веднъж да успеат! млади таланти могат да изстрелят отбора 💪🔥 🤦‍♂️

Commenter

tony_stark

08.08.2025, 14:23

Яко! Млади български таланти напред! 💪🇧🇬 🤔

Commenter

jivko1979

08.08.2025, 14:26

Точно това е бъдещето - да инвестираме в родните млади таланти! 🏀

Commenter

vankataBG

08.08.2025, 14:53

Факт! Българският талант трябва да се развива!

Commenter

darkangel

08.08.2025, 14:54

Нова кръв, нови надежди! 💪🏀 Млади таланти напред!

Commenter

факт

08.08.2025, 14:54

факт!

Commenter

Shefa

08.08.2025, 14:54

То4но така! Младите са бъдещето на българскиq баскетбол.

Commenter

KIROV89

08.08.2025, 14:55

факт!

Commenter

PICH_007

08.08.2025, 14:55

факт!

Commenter

darkangel

08.08.2025, 14:57

факт!

Commenter

МАЙСТОРА

08.08.2025, 15:30

факт, Bulgarian power! 💪🏀

Commenter

🔥🏀_младибългарскиорли_щепокажемнасветакаквоможем

08.08.2025, 15:33

младибългарскиорли,щепокажемнасветакаквоможем!🔥🏀

Commenter

реално_младите_родно

08.08.2025, 15:38

най-после нещо реално и родно! младите напред! 💪🏀

Commenter

martin_241980

08.08.2025, 15:38

сила за млатити таленти! 💪⚡

Commenter

jivko

08.08.2025, 15:40

факт!

Commenter

komentar_bg

08.08.2025, 15:42

🤔

Commenter

BARONA

08.08.2025, 16:11

Айде де, пак ще станнем шампиони! 💪🏀

Commenter

408E

08.08.2025, 16:12

Tochno taka! Mladost e badeshteto na balgarskiya basketbol 💙

Commenter

BARONA

08.08.2025, 16:13

respekt, balgarski momcheta! 💪🏀

Commenter

komentar_bg

08.08.2025, 16:16

маце, щото тъва е прав - български момцъ напред!

Commenter

viki_qna

08.08.2025, 16:18

Точно така! Инвестициата в български таланти е бъдещето на баскетбола ни 🇧🇬

Commenter

[email protected]

08.08.2025, 17:01

Яка работа, сега напред момчета! Да покажем кво значи български баскетбол!

Commenter

pich_0071979

08.08.2025, 17:08

Добрее, пак ще ги гонем тия чужденцете!

Commenter

PESHOFROMSOFIA

08.08.2025, 17:10

Яко яко, малко български талннти да видим накрая!

Commenter

Kombinator

08.08.2025, 17:30

браво,момчета!💪🏀българизабългариq!папазовзнаеработата👍

Commenter

anoniemen

08.08.2025, 17:31

Точнотака!Младибългарскиталанти-бъдищетонабаскетболани!

Commenter

THEREALIVAN

08.08.2025, 17:49

браво, момчета! 💪🏀 бъдещето е български! 😂

Commenter

pesho98

08.08.2025, 18:10

Сицона купа ще вземем тая година!

Commenter

Майстора1983

08.08.2025, 18:13

Ооо, щас ке видим кой е истинский талант!

Commenter

z. Стоянов

08.08.2025, 19:09

момчета! 🏀💪 български таланти - бъдещето на играта!

Commenter

a. петров

08.08.2025, 19:13

чист български отбор! 💪🏀 Папазов знае работата 👌

Commenter

VIKI_QNA

08.08.2025, 19:21

Супер план, да подкрепим родните момчета!

Commenter

BAI_IVAN

08.08.2025, 19:22

Дано поне сега успеят да създадат истински отбор...

Commenter

7D7

08.08.2025, 19:23

Точно така! Млади български таланти ще върнат славата на клуба!!!

Commenter

avtoritet

08.08.2025, 19:31

Браво на момчита, яка страция ке стане!