Масована атака в Одесі: Житловий блок під прицілом дронів

Katya Автор Олексій Коваленко
24.07.2025 • 14:17
2204 прегледа
34 коментара
Масована атака в Одесі: Житловий блок під прицілом дронів
Снимка от National Guard of Ukraine, Wikimedia Commons, под CC BY 4.0

Нічна ракетна атака проти багатоповерхового житлового комплексу в Одесі викликала масштабні руйнування і змусила аварійні бригади до евакуації десятків громадян.

Черергова повітряна агресія проти українського чорноморського міста Одеси завдала серйозної шкоди 9-поверховому житловому комплексу минулої ночі. Пошкодження зосереджені між 5-м та 8-м поверхами, при цьому найбільш постраждалі площі зазнають інтенсивних пожеж.

Рятувальні команди змогли евакуювати загалом 38 осіб - п'ятьох безпосередньо з заблокованих квартир і 33 мешканців з будинку. На місці негайно були мобілізовані психологи від Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної поліції, щоб допомогти постраждалим.

Розчищення завалів проводиться з підвищеною обережністю через ризик додаткових обвалень. Спеціалізований сейсмографічний прилад спостерігає динаміку зруйнованих конструкцій, а рятувальники створили аварійний пункт безпосередньо біля будинку.

Паралельно з операцією в житловому комплексі, рятувальні служби працювали і за іншими інцидентами - пожежа в приватному майні та на бензоколонці. На даний момент є троє постраждалих. У масштабній рятувальній операції задіяні 26 технічних засобів і 112 рятувальників.

Автор Олексій Коваленко
Олексій Коваленко

Автор на тази статия

Олексій Коваленко е украински кореспондент с опит от фронтовата линия. Работи за няколко международни медии, преди да се присъедини към BurgasMedia като външен анализатор.

Покрива военни събития, сигурност и международни отношения. Известен със своите проверени източници и баланс в представянето.

Тагове:
Повітряна атака Одеса евакуація Пошкодження Рятувальні команди
Сподели:

Коментари (34)

Avatar
Commenter

pr@v_eu

24.07.2025, 14:18

Путин си върши работата... Защо западът се меси? 🇷🇺

Commenter

Maimunata1997

24.07.2025, 14:19

Лудница! Руснаците са терористи, нямат капка морал 🇺🇦

Commenter

ivanka

24.07.2025, 14:21

Абе тва е чиста окупация, ннема как другаче да го наречеш....

Commenter

asdasd

24.07.2025, 14:18

Подкрепяме украинския народ! Долой агресията! 🇺🇦🇪🇺

Commenter

JIVKO

24.07.2025, 14:20

solidarity with ukraine! русия е терорист! 💙💛

Commenter

C119

24.07.2025, 14:24

solidarity power! 💪 руснаците да си знаят мястото, нема как! 🇧🇬🇪🇺

Commenter

petkan

24.07.2025, 14:22

Пак ли война? Айде стига толкова... 😒

Commenter

maga

24.07.2025, 14:26

путинн си мисли, че може всичко, ама не и тоя път! 💪🇺🇦

Commenter

BAT_JORDAN

24.07.2025, 14:26

Мирът е единнственият възможен път! Трябва да подкрепим Украйна.

Commenter

REALIST

24.07.2025, 14:26

мом4етата, здрав удар! Путин знае как 💪🇷🇺 😏

Commenter

KOMBINATOR

24.07.2025, 14:57

Putin pokazva istinskata si sashtnost - terorist, koyto napada tsivilni!!! 😂

Commenter

LUDATA

24.07.2025, 14:59

Позор за руските варвари! ЕС трябва да отговори незабавно!

Commenter

Admina2001

24.07.2025, 15:00

Западната пропаганда лъже! Защо никой не говори за бомбардировките в Донбас?

Commenter

maimunata

24.07.2025, 15:04

Типична руска пропаганда...Factcheck: Русия е окупаторът!

Commenter

FAN_45

24.07.2025, 15:58

Западът ще си полу4и заслуженото 💪🇷🇺

Commenter

a. Петров

24.07.2025, 16:01

колко е трагично... мир и обич на всички 🕊️

Commenter

ludata

24.07.2025, 16:02

нека не се забъркваме в чужди войни 🤷‍♂️

Commenter

b. стоянов

24.07.2025, 16:06

чии войни бе? на окупаторите ли? 😡 украйна се брани, а не напада!

Commenter

съюзник_европа

24.07.2025, 16:03

Европа е наш съюзник! Солидарност с Украйна 🇺🇦🇪🇺

Commenter

asdasd

24.07.2025, 16:06

Факт! Европа трябва да застане зад Украйна докрай! 🇧🇬🇪🇺

Commenter

варвари_руснаците

24.07.2025, 16:08

руснаците са варвари, нямам думи!

Commenter

fanata2018

24.07.2025, 16:11

Киев провокира пореднната атака... 👏

Commenter

a. георгиев

24.07.2025, 16:11

Нека ЕС покаже пове4е солидарност!

Commenter

ivanka2004

24.07.2025, 16:12

Факте,чеУкрайнатрябвадаспретазивойна. 🇧🇬

Commenter

PETROV

24.07.2025, 16:40

западнитемедиилъжат,руснацитезащитаватнародаси🇷🇺

Commenter

p. миланов

24.07.2025, 16:43

Аби моля те, руските окупатори отново избиват невинни хора!

Commenter

solidarity_🇺🇦❤️

24.07.2025, 16:40

solidarity with ukraine! 🇺🇦❤️

Commenter

KOMENTAR_BG

24.07.2025, 16:44

мир и подкрепа за невинните хора! 💔 нека сме солидарни срещу агресиqта!

Commenter

dimitar

24.07.2025, 16:42

Putin e terorist! Evropa tryabva da spre tazi agresiya! 🇪🇺

Commenter

HOLERA

24.07.2025, 16:44

Oh, tezhka nosht... Mir i salzi za nevinnite hora 💔

Commenter

l. иванов

24.07.2025, 17:58

Нацистите в Украйна продължават да си играqт на герои...

Commenter

Nqkoi2010

24.07.2025, 18:00

Putin pokazva istinskata si sashtnost - varvarsko napadenie sreshtu tsivilni!

Commenter

Shefa2012

24.07.2025, 18:01

европа мълчи! докога ще позволqваме този терор?

Commenter

естрqбвадареагиранезабавноитвърдо

24.07.2025, 18:04

Престъплениее!ЕСтрqбвадареагиранезабавноитвърдо!