Шахрайська кампанія з дешевими транспортними картками в Русе: фальшиві пропозиції та небезпека для особистих даних

Редакция BurgasMedia Калина Василева
13.08.2025 • 16:48
2166 прегледа
50 коментара
Шахрайська кампанія з дешевими транспортними картками в Русе: фальшиві пропозиції та небезпека для особистих даних
Снимка от Tima Miroshnichenko на Pexels

У Русе знову діє шахрайська схема з «безкоштовними» картками міського транспорту за 3,81 лв. – установи попереджають громадян не надавати особисті дані та інформуватися лише через офіційні канали.

У Русе знову було виявлено нову схему шахрайства з дешевими картками міського транспорту. У соціальних мережах поширюється пропозиція шестимісячної картки для всіх автобусних ліній міста за ціною лише 3,81 лв. – сума, яка нижча навіть за три квитки на разову поїздку. Підозріло вигідна угода є новою спробою зловживання довірою громадян.

Це не перший подібний випадок – та сама схема була виявлена в травні і повторюється з тією самою тактикою: фальшивий посилання спокушає користувачів надати свої особисті дані. «Знову пропонується шестимісячна картка для всієї міської мережі за підозріло низькою сумою, яка менша за ціну трьох квитків на разову поїздку. Це не може бути справжньою угодою», – коментує керівник Муніципального транспорту Олександр Георгієв.

Він додав: «Люди шукають імпульсивні угоди. Припускаю, що шахраї бачать можливість швидкого та безпроблемного прибутку саме в цьому сегменті». Хоча наразі немає сигналів про постраждалих громадян, Муніципальний транспорт негайно відреагував – опубліковані попередження в соціальних мережах та офіційних каналах, нагадується про легітимні способи придбання карток – виключно у водіїв та картковому центрі на бул. "Ген. Скобелева" 45.

Офіційні установи закликають мешканців Русе бути пильними і не надавати особисті дані підозрілим сторінкам, як "Громадський транспорт у Русе", а також іншим неофіційним джерелам. «Муніципальний транспорт Русе» ЕАД наполягає використовувати лише вебсайт, сторінку Facebook та фізичний картковий центр для достовірної інформації.

Подібні схеми з дешевими та «безкоштовними» картками періодично з'являються й в інших болгарських містах, але громадянам рекомендовано не піддаватися таким пропозиціям і повідомляти компетентні органи у разі підозр на шахрайство.

Автор Калина Василева
Калина Василева

Автор на тази статия

Калина Василева е журналист с богат опит в отразяването на широк спектър от теми. Тя е отговорна за ежедневното следене на новинарския поток и покриването на разнообразни рубрики.

Нейната работа обхваща общи новини за България, градско благоустройство, интересни истории от живота, събития за деца и материали за света на животните. Калина също така поддържа и организира съдържанието в категория Архив.

Тагове:
міський транспорт шахрайство Русе соціальні мережі особисті дані транспортні картки фальшиві пропозиції
Сподели:

Коментари (50)

Avatar
Commenter

LUDATA

13.08.2025, 16:51

Абе моля те, пак измами! Хората да вннимават...

Commenter

realist2023

13.08.2025, 16:53

Класика - 3.81 лв. за ннищо, поредната интернет примка 🤦‍♂️

Commenter

viki_qna

13.08.2025, 16:55

Факт, измамниците не спират!

Commenter

VANKATABG

13.08.2025, 16:56

Е как инак, тия измамници пак мътат водата. Нема как да е легално!!

Commenter

TOP4O

13.08.2025, 16:56

Класика 🤦‍ Измамниците пак са на работа, ама народът е по-хитър 💪

Commenter

BG_GOST

13.08.2025, 16:52

Ей, пак ли тия измамни карти? 🤦‍♂️ Леле, колко са прозрачни....

Commenter

CAE26

13.08.2025, 16:55

Класика, поредната измама за 3.81 лв 😂 Хората никога не се научават!

Commenter

E1ED

13.08.2025, 16:57

Ло6о, пак някой иска да направи бизнес от наивните 😂

Commenter

krisko_bg

13.08.2025, 17:00

!!

Commenter

факт

13.08.2025, 17:00

факт!

Commenter

THEREALIVAN

13.08.2025, 17:00

типично за русе, ама явно хитреца пак ще измами някой наивник 🙄

Commenter

ZLATA_KOTI

13.08.2025, 17:01

Типичн измама, хората да са внимателни с личните си данни! 🤙

Commenter

asd123

13.08.2025, 16:58

Ayde pak - evtini nomera, koito miriszat na dalavera 🙄 Marzi me da cheta poveche!

Commenter

p. георгиев

13.08.2025, 17:00

пак тея номера - направо мръсна работа, нищо ново 🤨

Commenter

доверчивите

13.08.2025, 17:00

Лудница! Пак мо6еници дебнат доверчивите.

Commenter

d. иванов

13.08.2025, 17:01

класика! пак измами, пък и по 3.81 лв - авно са доста прецизни в схемата 😂

Commenter

asdasd

13.08.2025, 17:02

факт, поредната мръсна измама! 💩

Commenter

SHEFA

13.08.2025, 17:31

Класика, хванаха ги пак 😂🤡

Commenter

BLAGOI

13.08.2025, 17:34

Кат` сме толко тъпи да дадем даннните си за 4 лв, заслужаваме да ни измамат 😅

Commenter

FAN_45

13.08.2025, 17:32

нещо повече от подозрително 🚩

Commenter

peshaka2002

13.08.2025, 17:33

Класичиска схема за измама - да внимаваме!

Commenter

луд_петко

13.08.2025, 17:39

лудница! хората да внимават

Commenter

[email protected]

13.08.2025, 17:43

Klasika🤡Samodetokartataimstruvapo-skapootistinskata

Commenter

луд_петко

13.08.2025, 17:43

класика на родния фишинг 😂 картички за лични данни

Commenter

BG_GOST

13.08.2025, 17:39

нямам думи колко са прости тези измамници 🙄

Commenter

Луд_Петко2002

13.08.2025, 17:50

Пориднатамръснасхема!Давнимаваместияизмамници...

Commenter

anoniemen

13.08.2025, 18:19

Теяпаклимътят?🤦‍Леснаработа-нищолично,самопари!

Commenter

Kirov89

13.08.2025, 18:39

Пак измами, бе! 🙄 Хайде де, повярвай ми че ще ти е евтино 😂

Commenter

BABAGANKA

13.08.2025, 18:39

лудница! колко пъти да предупреждаваме хората?!

Commenter

PeshoFromSofia

13.08.2025, 18:43

пакпочнахамъдруванеето,чакмиписнаоттияизмами

Commenter

petkan1975

13.08.2025, 18:52

Лудница! Хората вярват на всичко. 😁

Commenter

пари_лесни_мръсна

13.08.2025, 18:55

Класика! Поредната мръсна схема за лесни пари.. 🤦‍♂️

Commenter

[email protected]

13.08.2025, 18:53

Поредната мръсна схема за измама! Хората трябва да внимават.! 🤦‍♂️

Commenter

дебнат

13.08.2025, 19:08

Луднница! Пак измамници дебнат наивните... 😜

Commenter

ме_тия

13.08.2025, 19:09

Абе молq те... От тия измами главата ме боли.

Commenter

ninja2022

13.08.2025, 19:11

Лудница! Все едно нямаме достатъ4но проблеми с измамите...

Commenter

kaka_1975

13.08.2025, 19:09

факт - винаги трябва да сме нащрек!

Commenter

ninja

13.08.2025, 19:20

Типично 🤡 Винаги има някой да се опита да измами!

Commenter

tony_stark1981

13.08.2025, 19:49

Пак измами, мрът им кривѝ!

Commenter

[email protected]

13.08.2025, 20:11

Пак лъжат нароца, к'во пък...!

Commenter

dimitar

13.08.2025, 20:20

поредната измама, стандартно 🙄 хора, не си давайте данните за 3 лв!!!

Commenter

Shefa

13.08.2025, 20:22

Lesnarabota,pakizmamataeklasika😂

Commenter

българския_на_интернет

13.08.2025, 20:23

Класика на българския интернет 🤡 Измамниците са навсякъде!

Commenter

[email protected]

13.08.2025, 20:24

Типичнно русенско 🤡 Хванали се на евтини номера!

Commenter

AVTORITET

13.08.2025, 20:48

лудница! пак ли измамници правят номира...!!

Commenter

v. Петров

13.08.2025, 20:51

Лудница!

Commenter

vasil_p

13.08.2025, 21:31

ludnitsa! hora, ne se hvashtayte na takiva nomera!

Commenter

jivko

13.08.2025, 21:34

Пореднатаизмама!Хората,внимавайтесличнитесиданни!

Commenter

NOCOMMENT

13.08.2025, 21:38

pak li nyakakvi mrasni dalaveri? hayde stiga veche s tiya izmami!

Commenter

pich_007

13.08.2025, 22:18

Пак ли измами? 🙄 Хлебарки, не се хващайте! 💀