”Черно море” отпадна в Бургас от евротурните

Снимка: БГНЕС
Съставът на Черно море е първият български тим, отпаднал от тазгодишното издание на евротурнирите след загуба в Бургас с 0:1 от ПСВ Айндховен. Над 10 000 зрители събра мачът на стадион "Лазур"...

Съставът на Черно море е първият български тим, отпаднал от тазгодишното издание на евротурнирите след загуба в Бургас с 0:1 от ПСВ (Айндховен), предаде радио „Фокус” от бургаския стадион ”Лазур”. В мача-реванш от ІІІ предварителен кръг на Лига Европа Черно море записа две загуби с по 1:0 от холандския ПСВ (Айндховен). В реванша българите отново изиграха един изключително стойностен мач, но нямаха късмета да се разпишат в противниковата врата.
През първите минути на ст. „Лазур” в Бургас двата тима играха изключително равностойно. В 9-ата минута Жуниор проби от ляво в полето на ПСВ, центрира, но топката не бе засечена от никой. В 11-ата мин. Джуджак центрира от ляво, но Кулибали изби в корнер. В 18-ата м. Манолев центрира в полето на варненци, но Борносузов изчисти. В 23-ата м Афелай шутира, но слабо и кълбото попадна право в ръцете на Пиргов. В 30-ата мин. Салсидо проби от ляво в полето на варненци, центрира в наказателното поле и Кулибали в опита си да избие с глава вкара кълбото в мрежата на Пиргов - 0:1. В 37-ата мин. Георги Илиев центрира в наказателното поле, топката обаче полетя към вратата и Исаксон с мъки изби кълбото в корнер. До нови по-сериозни положения не се стигна. Същевременно в 44-ата мин. червен картон получи българинът в състава на ПСВ Станислав Манолев, който в този мач направи дебюта си за холандците.
От началото на второто полувреме играчите на Никола Спасов бяха по-активният тим и можеха да съжаляват, че не се разписаха в противниковата врата. Първо в 50-ата минута след центриране от корнер Мирослав Манолов стреля с глава, но топката срещна рамката на вратата и след това бе уловена от Исаксон. В 53-ата м. Лазаров с глава свали топката към Юруков, вторият шутира от около 10 метра, но Исаксон отново улови. В 55-ата м. Борносузов шутира от около 30 метра, но топката излезе в аут. След 65-ата м играта се изравни и домакините достигаха по-трудно до вратата на Исаксон. В добавеното време Здравко Лазаров елиминира двама холандски защитници, но ударът му от границата на наказателното поле попада право в Исаксон.
Така след 4 изиграни мача в Лига Европа Черно море приключи участието си и ще трябва да си съсредоточи вниманието в първенствотото.